Hata
  • JDispatcher: :register: Olay işleyici tanımlanmamış. İşleyici: plgContentMyPlugin

Uyarı!

Sağlık aktivasyon talebinde bulunmadan önce "Sağlık Provizyon Sorgulaması" yapılması gerekmektedir.
Sağlık Provizyon Sorgulaması için tıklayınız...

Sağlık aktivasyonu işlemleri için, elektronik ortamda başvuru talebinde bulunabilecekler aşağıda belirtilmiştir:

1) 4/a (SSK) sigortalıları, emeklileri (Yurtdışı hariç) ve bakmakla yükümlü oldukları eş ve çocukları,
2) 4/b (Bağ-Kur) İsteğe Bağlı Sigortalılar, Vergi kaydı olan sigortalılar ile emekli olanların eş ve çocukları,
3) 4/c (Emekli Sandığı) 15.01.2010 tarihinden sonra ilk defa çalışmaya başlayan sigortalılar ile emeklilerin eş ve çocukları,

- Yeni hizmete giren Sağlık Provizyon Aktivasyon Sisteminin 18.01.2012 tarihinden itibaren İzmir İlinde devreye alınması nedeniyle Sigortalının kendisi, eşi ve 18 yaşından küçük çocukları Sistem tarafından otomatik olarak algılanıp sağlık yardımları açıldığından, bu konuda talepte bulunulmaması önemle rica olunur.
- Yukarıda sayılanların dışında kalan sigortalı ve emeklilerimiz gerekli evraklar ile Merkezlerimize şahsen başvurmaları gerekmektedir.
- Sağlık Aktivasyon işlemleriniz tamamlandıktan sonra cep telefonunuza Aktivasyonunuzun yapıldığına dair mesaj gelecektir.
- Sağlıktan yararlanma şartlarınızı yerine getirmediğiniz tespit edilmesi durumunda cep telefonunuza gerekçesini belirtir mesaj gelecektir.
(Örnek: Prim gün sayınız yeterli değil.) Prim gün sayınızı tamamladıktan sonra tekrar müracaat edebilirsiniz.

A - GENEL SAĞLIK SİGORTALISININ:

B - BAKMAKLA YÜKÜMLÜ OLDUĞU EŞ VE ÇOCUKLARIN:

Adı Soyadı
TC Kimlik No
Doğum Tarihi
Sigortalıya Yakınlığı
Öğrenim Durumu
Çalışıp Çalışmadığı
Gelir veya Aylık Alıp Almadığı
  • Yanlış veya eksik doğrulama kodu!

Yukarıdaki bilgileri yazılı olan kendimin ve bakmakla yükümlü olduğum eşim ve çocuklarımın sağlık aktivasyon işlemlerinin yapılmasını, Beyanlarımın doğruluğunu, beyanlarımda herhangi bir değişiklik olması halinde durumu derhal yazılı olarak Kuruma bildireceğimi gerçeğe aykırı beyanda bulunmam veya sağlık hak sahipliğinin sona ermesini gerektiren değişiklikleri derhal Kuruma bildirmediğim takdirde tarafıma yersiz olarak yapılan her türlü yardım ve ödemenin karşılığını 5510 sayılı Kanununun 96. maddesine göre ödeyeceğimi ayrıca hakkımda Türk Ceza Kanununun 204 ncü maddesinin birinci fıkrasına göre kovuşturma yapılacağını, kabul beyan ve taahhüt ederim..

(Lütfen taahhütnameyi kabul ediniz!)